Perusturvalautakunta

Hyvinvointialue vastuussa 1.1.2023 alkaen

Keski-Suomen hyvinvointialue vastaa Viitasaaren kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastuspalveluista 1.1.2023 alkaen. Tietoja palveluista sekä asiointikanavista löytyy tammikuusta alkaen hyvinvointialueen verkkosivuilta osoitteesta hyvaks.fi. Tiedot täydentyvät alkuvuoden mittaan. Tiedot palveluista ja toimipisteistä löytyvät edelleen Viitasaaren kaupungin ja Keski-Suomen pelastustoimen sivuilta niin pitkään kuin on tarpeen.

Viitasaaren toimipisteet, puhelinnumerot ja verkkoasiointikanavat kootusti hyvinvointialueen verkkosivuilla.

Perusturvalautakunta

Perusturvalautakunta vastaa Viitasaaren kaupungin ja Pihtiputaan kunnan sosiaali- ja terveydenhuollon toimintaedellytyksistä ja periaatelinjauksista sekä toimii yksilö- ja perheasioiden muutoksenhakuelimenä.

Perusturvalautakunnan esityslistoihin ja pöytäkirjoihin voit tutustua internetissä.

Toimielimen jäsenten tietoja päivitetään.

Tehtävä Jäsen Henkilökohtainen varajäsen
Puheenjohtaja Anu Paananen
puh. 040 830 9308
anu.paananen@viitasaari.fi
Lea Kahelin
Varapuheenjohtaja Eija Kiljala Laura Kumpulainen
Esittelijä Perusturvan toimialajohtaja
Marja Laurila
puh. 044 459 7256
marja.laurila@viitasaari.fi
Sihteeri Kanslisti Arja Urpilainen
Jäsen Veikko Lindlöf
puh. 040 414 5556
veikko.lindlof@viitasaari.fi
Aila Liimatainen
Jäsen Mika Heinonen
puh. 045 873 5771
mika.heinonen@viitasaari.fi
Kimmo Vauhkonen
puh. 044 570 7112
kimmo.vauhkonen@viitasaari.fi
Jäsen Tuija Siltanen
puh. 0400 547 457
tuija.siltanen@viitasaari.fi
Rauno Glad
puh. 0500 127 177
rauno.glad@viitasaari.fi
Jäsen Tomi Sutinen Teppo Jämsén
Jäsen Tapio Saastamoinen Tomi Jämsén
Jäsen Laura Haaranen Minna Karppinen
Jäsen Jari-Heikki Rauhala Markku Ruuska
Jäsen Sanna Piispanen Arja Rekonen

Hae sivustolta