Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta toimikaudella 2017-2021

Kuntalain 121 §:n 1 momentin mukaan valtuusto asettaa tarkastuslautakunnan hallinnon ja talouden tarkastuksen  sekä arvioinnin järjestämistä varten. Lautakunnan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan tulee olla valtuutettuja. Tarkastuslautakunnan on valmisteltava valtuuston päätettävät hallinnon ja talouden tarkastusta koskevat asiat sekä arvioitava, ovatko valtuuston asettamat toiminnalliset ja taloudelliset tavoitteet toteutuneet.

Kaikki jäsenet eivät ole antaneet lupaa julkaista yhteystietojaan.

Tarkastuslautakunnan kokoonpano:

Varsinainen jäsen                Henkilökohtainen varajäsen         
Leivonen Vuokko, pj.
puh. 040 586 5866
vuokko.leivonen@viitasaari.fi
Ranto Mikaela
puh. 0400 218 183
mikaela.ranto@viitasaari.fi
Kunelius Jari, vpj.
puh. 044 459 7377
jari.kunelius@viitasaari.fi
Rihto Mervi
puh. 040 520 8601
mervi.rihto@viitasaari.fi
Pietiläinen Arvo
puh. 0400 347 324
arvo.pietilainen@viitasaari.fi
Pitkänen Heikki
Pulkkinen Eero
puh. 0400 613 055
eero.pulkkinen@viitasaari.fi
Hautsalo Ari
puh. 0500 741 756
ari.hautsalo@viitasaari.fi
Virtanen Erkki
puh. 050 377 8448
Kammonen Taisto
Ranta Kristiina Vehniäinen Hannu
puh. 0400 919 498
hannu.vehniainen@viitasaari.fi
Niskanen Eija
puh. 040 718 4591
Saastamoinen Kaija
puh. 040 705 3157

Hae sivustolta