Tarkastuslautakunta

Tarkastuslautakunta toimikaudella 2017-2021

Kuntalain 121 §:n 1 momentin mukaan valtuusto asettaa tarkastuslautakunnan hallinnon ja talouden tarkastuksen  sekä arvioinnin järjestämistä varten. Lautakunnan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan tulee olla valtuutettuja. Tarkastuslautakunnan on valmisteltava valtuuston päätettävät hallinnon ja talouden tarkastusta koskevat asiat sekä arvioitava, ovatko valtuuston asettamat toiminnalliset ja taloudelliset tavoitteet toteutuneet.

Tarkastuslautakunnan esityslistoihin ja pöytäkirjoihin voit tutustua internetissä.

Kaikki jäsenet eivät ole antaneet lupaa julkaista yhteystietojaan.

Tarkastuslautakunnan kokoonpano:

Varsinainen jäsen                Henkilökohtainen varajäsen         
Leivonen Vuokko, pj.
puh. 040 586 5866
vuokko.leivonen@viitasaari.fi
Ranto Mikaela
puh. 0400 218 183
mikaela.ranto@viitasaari.fi
Pulkkinen Eero, vpj.
puh. 0400 613 055
eero.pulkkinen@viitasaari.fi
Hautsalo Ari
puh. 0500 741 756
ari.hautsalo@viitasaari.fi
Pietiläinen Arvo
puh. 0400 347 324
arvo.pietilainen@viitasaari.fi
Pitkänen Heikki
Rihto Mervi
puh. 040 520 8601
mervi.rihto@viitasaari.fi
Virtanen Hanna
puh. 044 306 8800
Virtanen Erkki
puh. 050 377 8448
Kammonen Taisto
Ranta Kristiina
puh. 040 512 0648
kristiina.ranta@viitasaari.fi
Vehniäinen Hannu
puh. 0400 919 498
hannu.vehniainen@viitasaari.fi
Niskanen Eija
puh. 040 718 4591
Saastamoinen Kaija
puh. 040 705 3157

Hae sivustolta